Logo6

Wycieczka do Bochni

Opublikowano: poniedziałek, 10, czerwiec 2019

  Kopalnia Soli w Bochni to jedno z tych miejsc, które zawsze chętnie są odwiedzane przez turystów. Nasi mali turyści z Promyczka również wybrali się do tego tajemniczego miejsca.

  Już sam zjazd windą pod ziemię wzbudził ogromne emocje, ale wszystkie dzieci okazały się niezwykle odważne. Pod ziemią atrakcją numer jeden był przejazd kolejką „Kubusiem”, którą mieliśmy okazję jechać aż dwa razy.
  Podczas pobytu w kopalni dzieci brały udział w programie „Królestwo Skarbnika”, którego głównym celem było spotkanie właśnie postaci tajemniczego Skarbnika. Podobno niewielu jest takich, którym udało się go spotkać, jednak my mieliśmy to szczęście i spotkaliśmy tego dobrego ducha kopalni. A na dodatek każdy przedszkolak otrzymał od niego w prezencie woreczek soli bocheńskiej na pamiątkę.
  Nasza pani przewodnik pokazała nam także wiele innych ciekawych miejsc, które znajdują się w kopalni, a które wzbogacała interesującymi opisami i historiami. Ponadto dzieci miały też okazję do szaleństw na boisku sportowym i mini placu zabaw. Jednak i tak jedną z największych atrakcji wyjazdu do kopalni okazało się ……lizanie ścian. I to dzieci najmilej zapamiętały z całej wycieczki.