Logo 5

Wycieczka do Zalipia

Opublikowano: środa, 27, marzec 2019

  Wiosna kojarzy się wszystkim z kwiatami, a więc przed nadejściem wiosny trzeba było pomyśleć o wizycie w najbardziej kwiecistym miejscu w naszym regionie. I tak, nasze  Promyczki, z wszystkich trzech grup, wybrały się na wycieczkę do Zalipia, czyli „Malowanej Wsi”.

  Dzieci na początku nie wierzyły swoim Paniom, że w Zalipiu to nawet studnie i budy są ozdobione kolorowymi kwiatami, jednak, gdy zobaczyły na własne oczy te cuda, musiały w to uwierzyć. 
  Głównym celem naszej wycieczki był Dom Malarek, gdzie dzieci zobaczyły przepięknie wymalowane ściany, skrzynie, meble i wiele innych przedmiotów. Mogły także obserwować przy pracy Panie zajmujące się malowaniem tych rzeczy, a przy okazji zadać im tyle pytań, ile tylko były w stanie wymyślić.
  Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach malarskich, na których każdy otrzymał kolorowankę z wzorem zalipiańskim do pomalowania farbami, a w drugiej kolejności drewnianą łopatkę, ale już do samodzielnego wykonaniu wzoru bez szablonu.  Trzeba przyznać, że do wykonania obu prac dzieci podeszły z wielkim zaangażowaniem i dzięki temu powstały naprawdę piękne prace.
  Po opuszczeniu Domu Malarek odwiedziliśmy jeszcze jedno miejsce, a mianowicie kościół w Zalipu, którego wnętrze również jest bogato ozdobione kwiatami w stylu ludowym. Po powrocie do przedszkola, pomimo zmęczenia, dzieci dalej kontynuowały malowanie wzorów kwiatowych, jednak już nie tylko zalipiańskich, ale swoich własnych.

Zdjęcia grupy Smyki

Zdjęcia grupy Asy

Zdjęcia grupy Zuchy