Logo 1

Wyjazd do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

Opublikowano: piątek, 12, październik 2018

  Dopiero początek października, a już pierwsza wycieczka za nami. Asy i Zuchy wraz ze swoimi paniami zaczęły wspólne wędrowanie po świecie, od wyjazdu do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie.

 

  Oczywiście już sam przejazd autokarem okazał się dla wielu dzieci niezwykłym przeżyciem. Jednak miejsce, które odwiedziliśmy przyniosły im niemniej wrażeń. I pomimo niezbyt sprzyjającej aury humory wszystkim  dopisywały. 
  Muzeum składa się z ekspozycji zewnętrznej i wewnętrznej. Nasze Promyczki  na zewnątrz zobaczyły kilkadziesiąt urządzeń i maszyn drogowych, ustawionych na wzniesieniu z wbudowanymi rożnymi nawierzchniami, któremu alejki nadały formę muszli ślimaka. Ta część muzeum została połączona z budynkiem zabytkowym mostem widokowym, skąd dzieci oglądały  wszystkie eksponaty. Natomiast wewnątrz znajduje się wiele urządzeń, makiet, zdjęć, pamiątek po pracownikach i twórcach muzeum.
  Przedszkolaki mogły także zobaczyć, jak i z czego dawniej robiony były drogi i posłuchać niezwykłych historii i ciekawostek opowiadanych przez przemiłych przewodników. Dodatkową atrakcją była prezentacja multimedialna w formie bajek dotycząca bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.
  W drodze powrotnej dzieci, pomimo zmęczenia, wymieniały się swoimi spostrzeżeniami i zdobyta wiedzą. Niektóre nawet stwierdziły, że chętnie pojechałyby do muzeum jeszcze raz.