Logo 3

Asy ciekawie kończą rok szkolny

Opublikowano: piątek, 29, czerwiec 2018

  Ostatnie dni przed wakacjami Asy spędziły bardzo aktywnie. Wspólne spacery pozwoliły na odkrywanie świata w różny sposób.

   Najpierw dzieci, całkiem przypadkiem, wzięły udział w wielkoformatowej grze planszowej przygotowanej na Rynku przez przedstawicieli Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, którzy przybyli do Tarnowa ze swoją mobilną wystawą „Śladem Armii Krajowej i Akcji „Burza” w Małopolsce”. Dzieci miały za zadanie przejść ogromnymi pionkami od startu do mety poprzez rzucanie kostką. Oczywiście nie było przegranych, ponieważ każdy As otrzymał upominek, a i wrażenia po przebytej drodze były bezcenne.
Kolejnym miejscem odwiedzonym przez przedszkolaki była wystawa makiet i modeli kolejowych „Kolej w miniaturze” w Sali Lustrzanej. Tam dzieci mogły obejrzeć parowozy i elektrowozy poruszające się po 50 metrowych torach, stacje, dworce kolejowe, a nawet samodzielnie sterować wybranym pociągiem. Aż miło było patrzeć na zafascynowane oczy dzieci – małych maszynistów.
  Ostania wyprawa przed wakacjami była w kierunku ul. Piekarskiej, gdzie Asy mogły podziwiać, zawieszonych nad ich głowami, kilkadziesiąt kolorowych parasolek, na wzór projektu portugalskiego „Umbrella Sky”.
  Po takich odkryciach i wspólnie spędzonych chwilach, aż żal kończyć ten wspólnie spędzony rok szkolny. I musimy to powiedzieć, Tarnów jest pięknym i ciekawym miejscem, ale w naszym przedszkolu jest najlepiej.