Logo 5

Wycieczka do Pilzna 2018

Opublikowano: wtorek, 19, czerwiec 2018

  Pod koniec maja dzieci z naszego przedszkola ze swoimi paniami odwiedziły Pilzno. Już na kilka dni przed wycieczką emocji było sporo, gdyż niektóre przedszkolaki po raz pierwszy wyruszały w świat same, bez mamy i taty. Podróż autokarem także okazała się niezwykłą przygodą.

  W Pilźnie Promyczki odwiedziły Muzeum Lalek, gdzie mogły podziwiać eksponaty z różnych epok i krajów. Oprócz tego wysłuchały pięknych legend polskich i multimedialnej historii dwóch zakochanych lalek rozdzielonych w przeszłości. Poznały proces tworzenia lalek oraz glinianych figurek. Miały również okazję pobawić się dostępnymi kukiełkami, marionetkami i pacynkami. Oczywiście zabawy było co nie miara.
  Chwilą odpoczynku okazały się warsztaty ceramiczne, na których wszystkie dzieci, z mniejszą lub większą pomocą pań, wykonały własnoręcznie figurki z gliny. Takie „legalne” brudzenie sprawiło im mnóstwo frajdy, a wykonane prace cieszyły oczy małych i dużych.
  Na koniec wycieczki dzieci odwiedziły jeszcze miniaturową wieś i Bajkowy Ogród w Lipinach, gdzie spotkały prawdziwą czarownicę, która niestety przegoniła te nieco mniej odważniejsze Promyczki.
  Po powrocie do przedszkola Smyki, Asy i Zuchy ze zmęczenia długo nie mogły zmobilizować się do zabawy, jednak ciepła zupka pomogła im w regeneracji. I tak dalsza część dnia upłynęła już na spokojnej zabawie i oczekiwaniu na powrót do domu.