Logo 1

W świecie niewidomych

Opublikowano: środa, 25, kwiecień 2018

  Pierwsze dni wiosny były dla dzieci z grupy Smyków i Asów, dniami nie tylko spędzonymi na poznawaniu walorów ciepłych promieni wiosennego słońca. Bowiem w nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych młodsze grupy spotkały się z panią Martą Bardeli - mamą jednego z przedszkolaków, która pracuje w Filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej, w której działa jedyny w Tarnowie punkt wypożyczeń kaset książki mówionej i audiobooków.

  Dzięki niezwykłym okularom dzieci mogły spojrzeć na świat tak jak osoby mające problemy ze wzrokiem. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się trudnościach jakie czekają w życiu codziennym na osoby niepełnosprawne. Co więcej Promyczki mogły posłuchać fragmentu audiobooka, dotknąć stronnic książki pisanej Brajlem, a  także wczytać się w specjalną, wypukłą mapę Tarnowa.
  Dzieci otrzymały w prezencie książkę, a także niezwykłe maskotki wykonane przez osoby niepełnosprawne. Spotkanie niewątpliwie zapadło w pamięć dzieci, uwrażliwiając ich na potrzeby osób niepełnosprawnych.