Logo 4

Dzień Wody u Asów

Opublikowano: piątek, 23, marzec 2018

  22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody i Ochrony Morza Bałtyckiego. Nie jest to święto zbyt popularne, a szkoda, dlatego też Asy uczciły go w szczególny sposób.

  Dzieci stworzyły plakat:  "Do czego potrzebujemy wody?", który zobrazował im jak ważnym elementem naszego życia jest właśnie ona. Poznały legendę, o tym dlaczego Bałtyk jest słony i mogły obejrzeć zdjęcia polskiego wybrzeża. Oczywiście nie obyło się bez opowieści dzieci na temat ich wspomnień znad morza i oglądania różnorakich muszelek. Suchanie szumu morza sprawiło dzieciom wiele przyjemności, ale także nasunęło wiele pytań m.in. skąd ten  szum sie wziął w muszlach? 
  Największą frajdę jednak sprawiły doświadczenia - woda samoczynnie przechodząca z pelnych do pustych słoiczków oraz kolorowe babelki w wodzie z olejem.
  Na koniec tak intensywnego dnia Asy miały zorganizowane zawody w łowieniu zwierząt morskich na wędkę z magnesem. Rywalizację wygrali chłopcy, co potwierdza fakt, że mężczyźni są lepszymi wędkarzami i rybakami. Ważne jest jednak to, że wszyscy dobrze się bawili i poznali wiele ciekawych wiadomości na temat wszechobecnej wody. Oczywiście nie zabrakło też takiej, która ugasiła pragnienie zmęczonych przedszkolaków.