Logo 5

Wigilia w naszym Przedszkolu

Opublikowano: czwartek, 09, styczeń 2020

DSC 1498„Wigilia przedszkolna, rodzinna wigilia. Jezusek w żłóbku czeka. Wigilia przedszkolna, rodzinna wigilia, Jezusek się uśmiecha..”. Boże Narodzenie to niezwykle rodzinne święta, pełne miłości i radości. Przedszkole to dla dzieci drugi dom, bo spędzają w nim wiele czasu. Dlatego też, wśród uroczystości w naszym przedszkolnym kalendarzu nie mogło zabraknąć „przedszkolnej wigilii”. 20 grudnia nasze przedszkolaki te małe i te duże, w odświętnych ubraniach zasiadły do wspólnego wigilijnego stołu. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniami wszystkich grup. Smyki powiedziały wierszyki i zaśpiewały piosenki o tematyce świątecznej. Asy również śpiewały i recytowały wiersze, natomiast na koniec zatańczyły „ Taniec Aniołów”. Zuchy przygotowały „Jasełka”. Następnie wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołu. Nie zabrakło barszczu z uszkami, ryby z ziemniakami i kapustą. Śpiewane kolędy, płonące świece i choinka wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Wigilia to szczególna uroczystość w naszym przedszkolu, to wyjątkowe wydarzenie, które integruje dorosłych i dzieci.