Zuchy poznają zawód Pszczelarza

Opublikowano: środa, 08, styczeń 2020

IMG 20191127 100420 resized 20200108 080826196W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym "Piotruś Pan poznaje zapomniane zawody w róznych regionach Polski". W ramach realizacji zadań wyznaczonych przez organizatorów projektu, Zuchy zostały zapoznane z zawodem pszczelarza. Wspólnie z paniami zorganizowały kącik tematyczny, w którym można było znaleźć sprzęt pszczelarski, jego ubiór, prawdziwy plaster miodu, wosk i pyłek. Ponadto atrakcjami kącika zostały maskotka pszczółki i Kubusia Puchatka - znanego smakosza miodu. Na zajęciach dzieci poznały także obowiązki pszczelarza, nazwy poszczególnych narzędzi pszczelarskich, a także mogły przebrać się za tego wspaniałego opiekuna pszczółek. Zuchy posmakowały także róznych rodzajów miodu i wybrały swój ulubiony, z którego wspólnie zrobiły pyszny "pszczeli nektar", a który wypiły do ostatniej kropli. Jeśli ktoś chce poznać przepis na ten smakowity napój to zapraszamy do najstarszej grupy.